Vyhledat
  • David Ptáček

Krize krátkodobých pronájmů. Kdy bude spása?

Již přes rok se v České republice potýkáme s koronakrizí a mnoho segmentů ekonomiky se ocitlo nad propastí. Ze dne na den přestali fungovat služby a svět se obrátil vzhůru nohama. Jedním z nejpostiženějších odvětí jsou a byly krátkodobé pronájmy.

Odpověď na otázku kdy se to zlepší je tak trochu ve hvězdách, ale v zásadě půjde o to, kdy se nám covid-19 povede zvládnout a v přímé návaznosti kdy se vrátí turisté.

Mnoho lidí začalo v této oblasti podnikat až když byla navrcholu a když to dokázali správně uchopit, mohli na tom i slušně vydělat. V těchto měsících je však nejdůležitější, jak zminimalizovat ztráty. Jsou tři typy podnikatelů v této oblasti:

  1. Vlastníci nemovitostí bez hypotéky

  2. Vlastníci nemovitostí s hypotékou

  3. Nájemci nemovitostí, kteří nabízí nemovitost ke krátkodobému podnájmu

Zatímco vlastníci nemovitostí musí udělat nemožné aby zminimalizovali ztráty a udrželi tak svůj,,podnik,,, tak nájemci vypoví smlouvou a mohou čekat na správný čas, kdy budou moci pokračovat.

Jedna z možností pro všechny skupiny je z krátkodobých pronájmů udělat nájem střednědobý, což Vám z veliké části pokryje náklady.

V podnikání je důležité být optimista a to já sem, krize podnikatelů v této oblasti bude trvat do konce roku 2021 a poté se začné trh znovu vzpamatovávat.1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše