Vyhledat
  • David Ptáček

Pět trendů v prodeji nemovitostí v roce 2021

Globální pandemie mění většinu odvětví a trh s nemovitostmi není výjimkou. Rok 2021 bude rokem, kdy realitní trh se bude utvrzovat v tom, co se dělo v roce 2020, kdy cena bytů a rodinných domů poroste, tak komerční nemovitosti se pomalu budou vzpamatovávat a jejich plné zotavení se predikuje na rok 2023. Přinášíme Vám 5 směrů, kterými se bude trh ubírat.


Vlasti bydlení jen pro vyvolené

Člověk s průměrným příjmem si na byt 2+1 bude v ČR vydělávat 13 let. Zatímco příjmy domácnosti v průběhu krize klesají, tak ceny nemovitostí stoupají raketovou rychlostí a změna toho trendu nelze očekávat. Trend je až nápadně podobný toho z roku 2008.


Propad cen bytů a domů nelze očekávat

Propad cen nemovitostí tento rok nečekejte. Na podzim 2021 je možné, že ČNB zvýší základní sazby, které mohou znamenat mírné zdražení hypoték, ale trh to zpomalí minimálně.


Rostoucí zájem o rekreační nemovitosti a rodinné domy

Pandemie s sebou přinesla výrazné omezení cestování a lidé začali hledat svobodu a volnost v české krajině. Lze tedy čekat, že se ještě umocní zájem o chalupy a rodinné domy. Již nyní poptávka značně převyšuje nabídku a trend bude ještě sílit.


Nárůst bydlení v nájmu

Dnešní situace ukazuje, že dostupnost vlastního bydlení je stále méně a méně dostupnější. Nájemní bydlení tak bude zažívat ,,boom,,. navíc zájem developerů a investorů je ochránit svá aktiva proti inflaci a to se jim bude dařit zejména tímto způsobem.


Nezájem o velké byty

Zájem o velké byty je dle statistik nejmenší za posledních osm let jak ze strany nájmů, tak ze strany developerů. Tyto byty si nejvíce kupovali investoři a zákazníci ze zahraničí. Těch je však nedostatek z důvodu koronavirové krize a tak je potřeba se spokojit s menším ziskem a mířit tak na českou klientelu.


6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše